Разное
В Печать

в

 
Про слово "гуцул" Печать

Існує «пояснення», що слово «гуцул» або «гуцан» походить від румунського «гоц», тобто «злодій», «розбійник», вважаючи, що Гуцульщина донедавна була краем опришків. Чому автори такого твердження не враховують, не пояснюють, чому і гуцули не були зроманізовані імперським Римом ? Вони не взяли під увагу, що від Гуцульського краю до кордону Дакії понад 500 км.
У польських колах виникла теорія, що гуцули - це плем’я лехітского (польського) походження, яке колись відступило у південні Карпати під натиском східно-словянских племен. Воно спочатку змішалося з румунською людністю, а пізніше в нього влилась русинська людність, - підтримує один польський історик. Деякі польські історики називають Гуцульщину «Цудом Польскі», а тому «Гуцульщина то наша отчизна». Царська Росія у війну 1914-1917 рр. твердила своїм солдатам, що в Карпатах живуть «русскіє», і тому їх треба звільнити з – під влади австрійського цісаря.
Недавно й угорці ставили вимогу про дозвіл встановити на гуцульському перевалі хрест памяті про перехід їхніх племен через Карпати у V столітті нашої ери, коли їхні кочові племена мігрували із Азії в Європу. Отже, й мадяри хочуть засвідчити свою присутність та історичний слід на Гуцульщині.
Про походження гуцулів існують хибні твердження й українських авторів. Наприклад, Д. Вагилевич виклав думку, що «гуц» походить від турецького «гуз» і тому гуцули є нащадками гузів (куманів), які прийшли на Покуття з Туреччини. 
Запуск веб-сайта Печать

Запуск веб-сайта - это в ваших и в наших силах.

Ссылка на сайт

 
Історія найбільшого за довжиною села Європи "Микуличин" Печать

Микуличин - це своєрідне гуцульське село на Надвірнянщині, яке, крім чарівної карпатської природи славилося здавна гостинність місцевих жителів, безліччю добротних пансіонатів, м'яким помірним кліматом з цілющим повітрям, добрим сполученням між містами Галичини, Буковини і Закарпаття, наявністю телеграфного і телефонного зв'язку зі світом, що й сприяло, зокрема, в літні місяці масовому приїзду сюди так званих літників з усіх-усюд, навіть з-за кордону. Я маю на увазі той час, коли Західна Україна була як складова Австро-Угорської імперії, а потім Польщі. Бо з встановленням радянської влади в 1939 році Микуличин втратив своє туристично-рекреаційне значення і, безумовно, культурологічне та політичне. Знаємо, що саме в Дорі, Ямній, Микуличині та Ворохті побували у свій час знамениті письменники та політичні діячі Михайло Драгоманов, Микола Міхновський, Михайло Коцюбинський, Михайло Павлик, батько славної "Січі" Кирило Трильовський, Богдан Лепкий, Христя Алчевська, Іван Франко, багато інших відомих людей і навіть їх коротке перебування в Микуличині мало незгладимий вплив на багатьох національно свідомих мешканців села. Що зобов'язує нас до історичної пам'яті про цих людей.

Читать полностью
 
Легенда про Микуличин Печать

Гуляв боярин Микула із своїм військом по горах. Але одного разу забарився Микула. Обступило його військо вороже на високій горі, з усіх боків обступило. Нема де дітися. Та військо Микулене та й сам Микула не мали страху. Заспівали вони тоді патріотичні свої пісні. Їх спів, неначе грум великий, покотився по всіх горах - над Говерлою, над Прутцем, на Прутом. По всіх плаях карпатських. Перестрашилося вороже військо того співу, а їх старший наказав схопити Микулу.
І забряжчали мечі, затріщали кульчиги, і полилася свіжа крівця ворогів. Б'ється, Микула, руба ворогів у пень, а кінець краю не видно: багато було воріженьків, та не перестрашився Микула, вибіг він на гору, що над річкою, став над нею і сміється з ворогів, а та аж зубами скрегочуть. Кинулись на гору до нього, а він усіх їх перебив.
І цю гору стали називати Микулинкою, а село - Микуличин. Украинская Баннерная Сеть